Menu Zavřeno

O víkendu startuje Baník Cup

V pořadí už 4. ročník turnaje Baník Cup rozehrají malí fotbalisté šestnácti přihlášených týmů 19. a 20. června v areálu ZŠ Jana Šoupala v Ostravě – Porubě. Turnaj je určen kategorii U12 a zúčastní se jej tentokrát týmy ze tří zemí. Z tuzemských účastníků budou kromě Baníku těmi nejzajímavějšími především obě pražská „S“.

Baník, Sparta, Slavia, ale třeba Ślask Wroclaw, Wisla Krakow, Slovan Bratislava či MŠK Žilina. To jsou jen některá jména účastníků letošního Baník Cupu, který mohou diváci sledovat osobně v areálu na „Šoupalce“, nebo prostřednictvím streamů. Hrát se začne v sobotu v 8.30 ráno, vyřazovací souboje startují v neděli od 8.20 hod. Baník si v základní skupině, z níž postupují všichni účastníci, zahraje s Trenčínem, Wislou Krakow a Fastavem Zlín.

Máme za sebou nelehký rok, který bohužel sportu moc nepřál. O to více mne těší, že budeme opět moci společně sledovat děti, jak si užívají turnajové zápasy a snaží se splnit si svůj fotbalový sen, řekl Radek Slončík, sportovní manažer Akademie Baníku Ostrava.

Patronem turnaje je legenda mezi baníkovskými trenéry, pan Zdeněk Kosňovský.Další články