Menu Zavřeno

V sobotu startuje letošní Baník Cup!

Čtyřiadvacet týmů z pěti zemí se zúčastní letošního, už 6. ročníku žákovského turnaje Baník Cup. Turnaj určený kategorii U12 se bude hrát ve dnech 17. a 18. června v areálech Vista, na „Šoupalce“ a na Bazalech. Mezi účastníky nechybí vedle Baníku takové týmy, jako například Austria Vídeň, Wisla Krakov, Slovan Bratislava, GKS Katovice, Spartak Trnava či obě pražská „S“.

Sobotním výkopem v 10 hodin začnou ve všech třech areálech boje ve čtyřech základních skupinách turnaje, který svého vítěze pozná v neděli odpoledne. „Jsme rádi, že se Baník Cup pevně zařadil do společnosti ostatních mládežnických turnajů, které pravidelně pořádáme. Svědčí o tom trvalý zájem týmů o účast v něm. Za to chci každému, kdo se na organizace Baník Cupu jakkoliv podílí, poděkovat,“ uvedl Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

Baník sehraje zápasy své základní skupiny A na ploše areálu ZŠ Šoupala v Porubě. Za soupeře v ní bude mít Austrii Vídeň, Wislu Krakov, Trenčín, Hradec Králové či Tempo Praha. Malí baníkovci se na turnaji poprvé představí v 10 hodin v utkání s vídeňskou Austrií.

Ve 14 hodin budou v sobotu rozehrány poslední zápasy základní skupin, které definitivně určí čtyři postupující z každé skupiny do nedělního play-off.

Zhruba v 18 hodin bude v sobotu večer v areálu Vista rozehrán duel staré gardy Baníku proti trenérům Akademie FCB i trenérům zúčastněných týmů.

V neděli se bude hrát už jen na „Šoupalce“ a na Vístě. V porubském areálu začnou v 8.20 osmifinálové souboje a program zde vyvrcholí zhruba ve 14.45, kdy by mělo být rozehráno finále.

Na Vistě se v neděli od 8.30 střetnou týmy, které nepostoupily ze základní skupiny, o konečné umístění na 17.-24. příčce.Další články